BÜTÜN İNSANLIĞIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLARIM

BÜTÜN İNSANLIĞIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLARIM

 

Bayramların, adına uygun olarak yaşanabilmesi, biz insanlara bağlıdır. Bizler, şeytanın yoluna değil, Allah’ın yoluna yöneldikçe, bayramlar daha bir güzelleşecektir. Ne kadar çok insan Yüce Yaradan’ın gösterdiği yolda ilerlemeye başlarsa, bayramlar, bütün dünyada gerçek anlamda bayram olacaktır.

Bayramların güzelleşmesinde her insan sorumludur. Fakat öncelikle sorumluluk, yetkili konumdaki insanlardadır. Sonra, önder durumundaki insanlardadır. Önderlik, sadece bazı gurupların ön saflarında olmak değildir. Önderlik, aile içerisinden başlar.

Sevgi duygusu, önce insanın kendisinde gelişir. Sonra, ailesinden başlayarak, çevresine, milletine ve bütün insanlığa doğru yayılır. İşte o zaman bayramlar, hem kendisi için, hem de çevresi için bayram olur.

Bayramları, önce kendi benliğimizde yaşatmak, sonra çevremize yaymak dileğiyle, bütün İnsanlığı Sevgiyle kucaklıyor, hak edenlerin bayramını kutluyor, şimdilik hak etmeyenlerden de, en kısa sürede Yüce Yaradan’ın gösterdiği yola girme gayretinde olanlar için, Allah’tan, rahmetiyle muamele etmesini niyaz ediyorum.

Bu yazı Sosyal kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.