BAYRAMLAR SEVGİYİ PEKİŞTİRMEK İÇİNDİR

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

 

(Not: Bu yazı 2013 Kurban Bayramında yayınlanmıştı. Silindiğinden aynen Yayınlıyoruz.)

Bayramlar, anlayanlar için, Barışın habercisidir. Gerçek anlamdaki sevgi, saygı ve dostluğu pekiştirmek için bir fırsattır. İnşallah kalbi temiz insanlar, bu fırsatı iyi değerlendireceklerdir.

Kalbi mühürlenmiş olanlar ise, elbette sadece dilleriyle güzel sözler söyleyerek, halkı kandırmaya devam edeceklerdir. Ama böyleleri iyi bilmeliler ki, artık dünya insanlığı uyandı. İçten pazarlıklı olanlar her yerde bilinmeye başlandı. Aynı kandırmacayı devam ettirmeleri giderek zorlaşıyor. Çok yakında, kandırdıkları insanlar tarafından cezalandırılabilirler.

Kimileri de maddi güçlerine güvenerek, gizlice etrafa ölüm kusmaya devam etmeye çalışıyorlar. Bunlar bilinmediklerini zannetmesinler. Bayramların güzelliğini bozmamak için sabrediliyor.

Bunlar yine bilmeliler ki, bir insan ancak Allah dilerse ölebilir. Allah dilemedikçe kimse ölemez. Ama Allah’ın dilediğini de, hiçbir güç ölümden ve cezadan kurtaramaz.

Bayramlar böyle insanlar için, inşallah bir düşünme ve kendilerini sorgulama vesilesi olur. Bunların da sonunda kendilerine huzur getirecek yolu bulmaları dileğiyle, bayramların anlamını ruhunda hisseden bütün insanların Bayramlarını Kutlarız.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.